Nieuwsaanbod in de Regio

Het Stimuleringsfonds voor de Pers presenteert op dinsdag 20 november in Nieuwspoort de resultaten van een aanbodsinventarisatie van lokale off- en online nieuwsmedia in 418 gemeenten.

Het onderzoek biedt inzicht in de kwantiteit van het nieuwsaanbod in de regio. In elk van de 418 gemeenten is 1-op-1 het aantal nieuwstitels op het gebied van print, omroep en internet geïnventariseerd.

Het onderzoek levert een uniek beeld op dat op een dergelijke schaal binnen en buiten Nederland niet eerder is uitgevoerd. Onderzoek werd o.a. verricht door kenniskringleden Laura Buijs en Piet Bakker.

Tijd: 13:00 tot 14:30
Locatie: Perscentrum Nieuwspoort, Den Haag

MEER OVER

Over Journalismlab

Onderzoek in de context van de digitale wereld

Het lectoraat Kwaliteitsjournalistiek in Digitale Transitie (JournalismLab) doet aan de hand van diverse thema’s praktijkgericht onderzoek. Hierbij kijken we naar de wederkerigheid tussen drie journalistieke processen: productie, inhoud en effect.

Deel dit artikel:

Lees meer

Thema's

Research &
automatisering

De veranderende researchpraktijk en de rol van AI

Belevenis-
journalistiek

Digitale storytelling en het effect op de consument

Nieuws-
consumptie

Verschillende vormen van nieuws en het effect ervan

Innovatie
in onderwijs

Journalistiekonderwijs in een veranderende wereld

Lokale
journalistiek

Ontwikkelingen op het gebied van lokale media

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Wil je op de hoogte blijven van Journalismlab en alle ontwikkelingen schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief.